Кіста Бейкера або підколінна кіста

З'явилося округле еластичне утворення у підколінній ямці? Це може бути кіста Бейкера. Не поспішайте панікувати, ми розповімо про неї детальніше.

Зазвичай таке утворення заповнене синовіальною рідиною — густою масою, що забезпечує рухливість суглоба. Внаслідок пошкодження колінного суглоба рідина може виділятися у надмірній кількості та накопичуватися у підколінній ямці, утворюючи кісту.

Основними причинами кісти Бейкера є:
- травма
- остеоартрит
- ревматоїдний артрит
- подагра

Часто таке утворення минає самостійно, без будь-якого лікування та навіть не проявляючи симптомів. Якщо ж воно значних розмірів, пацієнт може помітити:
- біль у коліні;
- обмежений об'єм рухів у колінному суглобі;
- набряк у підколінній ділянці, а іноді в нозі.

Зазвичай кісту Бейкера можна діагностувати за допомогою огляду та пальпації. Та для виключення інших патологій можуть знадобитися УЗД, рентгенографія або МРТ.

Часто лікування захворювань, які спричиняють виникнення кісти Бейкера, зумовлюють її зникнення. Знеболювальні засоби, такі як парацетамол та ібупрофен, використовують для зменшення набряку та полегшення болю. Також може допомогти охолодження коліна пакетом з льодом, загорнутим у рушник. У складніших випадках може знадобитися дренування кісти та внутрішньосуглобове введення глюкокортикоїдів. Іноді потрібне хірургічне втручання.

Якщо ви помітили у себе таке утворення, зверніться до фахівця, щоб уточнити, яка тактика лікування чи спостереження потрібна саме у вашому випадку.