Анкілозуючий спондилоартрит (хвороба Бехтерєва)

Анкілозуючий спондилоартрит або хвороба Бехтерева — хронічне запальне захворювання суглобів хребта. Поступово призводить до знерухомлення хребта через утворення зрощень — анкілозів. Це одне із найбільш поширених захворювань хребта, що вражає частіше людей молодого і середнього віку. При цьому у чоловіків схильність до нього в декілька разів вища, а перебіг складніший, ніж у жінок.

Причини виникнення анкілозуючого спондилоартриту:
- спадковість;
- особливості імунної системи;
- травми хребта;
- перенесені інфекційні чи алергічні захворювання, урогенітальні інфекції;
- хронічний стрес.

Захворювання розвивається тоді, коли імунна система людини атакує власний організм.

Симптоми хвороби Бехтерева:
- болі в спині (попереку, крижах);
- болі в суглобах (ліктьових, колінних, гомілковостопних);
- малорухливість і скутість у попереку і спині.

Хвороба суттєво впливає на зовнішній вигляд людини. Так, на початкових стадіях можна помітити зникнення нормального поперекового вигину хребта — поперек виглядає прямим і пласким. Пізніше "застигає" грудний відділ, а ноги при ходьбі постійно залишаються зігнутими в колінах.

Лікування захворювання
Це хронічне захворювання, тому воно вимагає тривалого професійного підходу. Насамперед лікування спрямоване на зменшення запалення та скутості суглобів, усунення болю та уповільнення прогресування анкілозуючого спондилоартриту. Варто зазначити, що найбільш успішним є лікування на ранніх стадіях, коли ще не відбулися незворотні зміни в суглобах. Тому слід звертатися до лікаря при появі перших же симптомів болю чи дискомфорту.