Латеральний та медіальний епікондиліт

Біль у лікті може бути симптомом епікондиліту. Це дегенеративно-запальне захворювання тканин, що оточують ліктьовий суглоб. При цьому пацієнт відчуває біль та печіння в ураженій ділянці, слабкість у м'язах руки. В такому разу слід звернутися до лікаря, щоб визначити причину неприємних симптомів та призначити належне лікування.

Основною причиною виникнення епікондиліту є мікротравми й мікророзриви у місці прикріплення сухожилля та плечової кістки. Це можуть бути перевантаження суглоба, травма, постійні однотипні рухи в суглобі.

Крім того, ризик розвитку захворювання підвищують:
- анатомічні особливості суглоба;
- вроджена недостатність сполучної тканини;
- перевантаження суглоба під час занять спортом чи у побуті;
- артрит ліктьового суглоба.

Розрізняють латеральний та медіальний епікондиліт.

Латеральний або "лікоть тенісиста" — біль локалізується по зовнішній частині ліктя. Виникає через часте монотонне згинання і розгинання ліктя. При цьому больові відчуття посилюються при рухах: заняттях побутовими справами, згинанні/розгинанні пальців, а в стані спокою полегшуються.

Медіальна форма епікондиліту або "лікоть гольфіста" характеризується болем у внутрішній частині ліктя. Пацієнт відчуває м'язову слабкість, може виникати тунельний синдром.

У кожному разі при виникненні болю в лікті слід звернутися до лікаря. Адже епікондиліт — хронічне захворювання, що може все частіше турбувати пацієнта болем та обмеженням рухливості руки. Фахівець проведе необхідні обстеження та призначить ефективне лікування.