Причини виникнення болю у лікті

Біль у лікті — дуже неприємний стан, особливо якщо він регулярний або ж постійний. До того ж він може сигналізувати про небезпечні захворювання, тому при виникненні болю слід відразу звернутися до лікаря. Фахівець проведе необхідні обстеження і визначить причину проблеми. До таких причин можуть належати:
- артроз і артрит;
- бурсит;
- епікондиліт;
- подагра;
- травми;
- ревматизм;
- хондрокальциноз;
- запалення у ділянці суглоба або прилеглих до нього м'язів.

Залежно від причини, значно відрізняється тактика лікування болю в лікті. Так, якщо у пацієнта діагностовано епікондиліт — захворювання, що характеризується надривом сухожилля та запаленням у ділянці ліктя, варто розвантажити хвору руку. Річ у тім, що зазвичай такий стан виникає через надмірне навантаження на лікоть. Найчастіше від нього страждають спортсмени, будівельники, музиканти — люди, заняття яких вимагає високих навантажень на ліктьову ділянку. Розрізняють латеральний і медіальний епікондиліт. У першому випадку відзначається біль у зовнішній частині, а в другому — на внутрішній.

Лікування епікондиліту передбачає: розвантаження ліктя — для цього часто використовують спеціальний фіксатор (бандаж); на ранніх етапах застосовують ударно-хвильову терапію; на пізніших стадіях використовують PRP-терапію або сигнальні клітини кісткового мозку.

Для визначення причини болю в лікті та відповідного лікування зверніться до лікаря ортопеда-травматолога.