Препарати кальцію: Як правильно та кому рекомендовано їх приймати

Кальцій корисний для міцності кісток. Це загальновідома істина. Та насправді його роль у людському організмі цим не обмежується. Так, цей елемент необхідний для здійснення таких важливих функцій:
- передавання нервових сигналів;
- вивільнення гормонів;
- скорочення м'язів;
- функція судин;
- згортання крові.

Як отримати достатню кількість кальцію для нормального функціонування організму? Найкращим його джерелом є харчування: молочні продукти, консервована сардина з кістками, консервований лосось з кісткою, твердий тофу, збагачені кальцієм продукти.

Трапляються ситуації, коли отримати потрібну кількість елементу лише з харчування складно. Наприклад, якщо ви:
- дотримуєтесь веганської дієти;
- маєте непереносимість лактози й обмежуєте молочні продукти;
- споживаєте велику кількість білка або натрію, що може призвести до надмірного виведення з організму кальцію;
- отримуєте тривале лікування кортикостероїдами;
- маєте певні захворювання травлення, які знижують вашу здатність засвоювати кальцій (наприклад, запальні захворювання кишківника або целіакія).

Як правильно приймати препарати кальцію? Для визначення необхідності прийому препаратів кальцію та найбільш відповідного саме вам, потрібно звернутися до лікаря. Якщо ви отримали призначення, перед прийомом врахуйте таке:
- залежно від типу кальцію, його слід вживати з їжею або без неї. Тому перевірте інструкцію; - якщо ваша доза понад 1000 мг, краще поділити її на кілька менших упродовж дня для кращого засвоєння;
- дізнайтеся в лікаря про сумісність препарату з ліками, які ви зазвичай приймаєте. Адже кальцій може взаємодіяти з багатьма іншими ліками.

Важливо! Якщо ви відчули неприємні побічні ефекти прийому препарату зверніться на консультацію до фахівця.