Біль у попереку

Біль у попереку — знайоме відчуття, мабуть, для кожного. Адже хоча б раз у житті такий симптом відчували всі. Особливо часто він вражає осіб середнього та похилого віку.

Часто такий біль минає самостійно, якщо викликаний тривалим перебуванням у певному положенні чи іншими побутовими причинами. Але якщо цей симптом виникає часто, регулярно чи не минає впродовж нетривалого часу, слід звернутися до лікаря. Адже це свідчить про серйозніші причини та може потребувати належного лікування.

Причинами виникнення болю в попереку можуть бути:
- анатомічні порушення (кила міжхребцевого диска, стеноз хребетно-спинномозкового каналу);
- функціональні (порушення руху в поперековому відділі хребта, неправильні навантаження).

Крім того, біль у попереку може бути спричинений способом життя: низька фізична активність, тривале перебування за комп'ютером, порушення постави. Усе це спричиняє ряд захворювань опорно-рухового апарату, що викликають біль.

Як позбутися болю, якщо ви вже від нього страждаєте? Насамперед слід визначити причину, адже від неї залежить тактика лікування. Провести точну діагностику та призначити належне лікування лише досвідчений фахівець. Тому, якщо ви страждаєте від болю в попереку, обов'язково зверніться до лікаря.