Контрактура Дюпюїтрена або долонний фіброматоз

Контрактура Дюпюїтрена або долонний фіброматоз — захворювання, за якого значно обмежується рухливість суглоба руки. У такому разі змінюється сполучна тканина долоні та вкорочуються сухожилля. Як наслідок, пальці, переважно мізинець та безіменний, не можуть повністю розгинатися. Найчастіше захворювання діагностують у чоловіків літнього віку.

Як виявити контрактуру Дюпюїтрена? Вона проявляється ущільненням на долоні, яке з часом збільшується та завдає все більшого дискомфорту. Без належного лікування може спричинити незворотні зміни.

Як лікують захворювання?
- консервативне лікування: фізіотерапія, масаж, лікувальна фізкультура, носіння спеціальної пов'язки. Такі методи можуть бути ефективними на ранніх стадіях хвороби;
променева терапія також застосовується на початкових стадіях контрактури Дюпюїтрена;
- оперативне лікування — розсікання ущільнення голкою або з розрізом долоні. На пізніх стадіях оперативне лікування передбачає створення нерухомості суглоба;
- ін'єкції коллагеназа — унікальний безопераційний метод лікування, що полягає поступовому введенню спеціального препарату в ущільнення. Препарат пом'якшує сполучну тканину і рухливість пальців відновлюється.

Важливо! При появі перших же симптомів контрактури Дюпюїтрена слід звернутися до фахівця. Адже рання діагностика дає можливість зупинити прогресування захворювання тоді, коли воно ще не спричиняє дискомфорту.