АРТРОСКОПІЯ КОЛІННОГО СУГЛОБУ

Вам призначили артроскопію колінного суглоба? Ми розповімо про цю процедуру детально, аби ви могли менше хвилюватися перед її проведенням. Це малоінвазивний метод лікування.

У деяких європейських країнах таке лікування передбачає всього один або два дні перебування в стаціонарі. Ми також намагаємося впроваджувати сучасні методики.

Артроскопічне лікування полягає в візуалізації поверхні колінного суглоба через один порт (розріз). Лікар вводить невелику камеру (всього кілька міліметрів) і таким чином може оцінити реальний стан суглобів, хрящів та інших тканин й одразу ж видалити пошкоджені.

Додатково використовують допоміжні інструменти — маніпулятори. Один з них називається шейвер. Він схожий на станок для гоління. За допомогою шейвера лікар має можливість одразу ж видаляти нежиттєздатні або пошкоджені тканини. Крім того, використовуються різноманітні кусачки, гачки, ножиці, завдяки яким забираються тканини, що викликають біль у коліні.

Розріз для введення інструментів займає лише кілька міліметрів. А після оперативного втручання у пацієнта залишається лише два невеличких розрізи в ділянці колінного суглоба. Крім того, вже на наступну добу після операції можна починати швидку реабілітацію.