Гігрома — це доброякісна пухлина, заповнена рідиною. Це утворення добре піддається лікуванню, але часто виникають рецидиви. При чому, після хірургічного видалення гігроми частота її повторного виникнення значно нижча.
Сьогодні розповімо про оперативне видалення гігроми на прикладі одного з пацієнтів Процедура зайняла всього 20 хвилин. Пухлина була великою, розташована в зоні коліна. Причиною її виникнення була професійна діяльність пацієнта — він мав великі навантаження на коліна, переважно працював у колінному положенні. Постійна травматизація зв'язки надколінка викликала запалення, яке й спричинило гігрому.
Як вберегти себе від такого захворювання чи мінімізувати його вплив? Найперше — це профілактика. Вона стосується як ортопедичних і травматологічних захворювань, так і будь-яких інших. Важливо звернутися до лікаря, як тільки вас починає щось турбувати. Це значно знижує ризик ускладнень чи погіршення стану патології, які виникають на задавнених стадіях хвороби.
Саме тому рекомендуємо не зволікати, а звертатися до ортопеда-травматолога при виникненні навіть незначних симптомів дискомфорту. Профілактика — набагато безпечніша та дешевша. Вона дозволяє запобігти ускладненням будь-якої патології.