ВИДИ ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ

Вас мучить артрит, артроз, інші захворювання суглобів або наслідки травм? Розв'язанням таких проблем може бути ендопротезування суглобів. Це оперативне втручання, що передбачає заміну пошкодженого суглоба на штучний протез.


Ендопротезування кульшового суглоба буває двох видів: унікондилярне та тотальне.

Унікондилярне — заміна однієї частини суглоба. Це простіше та менш травматичне втручання. Під час операції видаляють головку стегнової кістки та заміняють її на ендопротез. Призначаючи такий вид оперативного лікування, лікар-хірург керується інформацією стосовно стану кісткової та хрящової тканини, характеру патологічного процесу, загального стану, віку пацієнта. Унікондилярне ендопротезування має ряд переваг у порівнянні з тотальним:

  • значно менша операційна травма завдяки меншому отвору для доступу та менша крововтрата;

  • нижчий ризик проникнення інфекції;

  • краще загоєння післяопераційної рани;

  • швидше відновлення нормального функціонування суглоба;

  • більш природне функціонування суглоба.

Такий вид ендопротезування показаний літнім пацієнтам, у яких діагностовано переломи шийки стегна або стегнової головки, а також некроз головки чи патологічні переломи суглобів.

Тотальне — заміна кульшової западини та стегнової голівки. Використовується тоді, коли уражений весь суглоб. Таке ендопротезування складніше, потребує більшого операційного доступу, відповідно, передбачає більшу крововтрату та травматизацію м'яких тканин. Його перевагою є повне відновлення функціональності суглоба та більший термін служби імпланта. Зазвичай тотальне ендопротезування рекомендують тоді, коли методи консервативного лікування не полегшують симптомів захворювання. У такому разі відсутність оперативного втручання може призвести до інвалідності.

Вибір виду ендопротезування лягає повністю на плечі кваліфікованого фахівця. Саме він оцінює стан пацієнта, ступінь ураження суглобів, вираженість больового синдрому, наскільки порушена працездатність особи та багато інших факторів, які важливі для рішення про подальше лікування. Обирайте перевіреного лікаря, якому зможете довірити своє здоров'я.