ВИДИ ЕНДОПРОТЕЗІВ

У процесі підготовки до ендопротезування кульшового суглоба виникає питання, який же протез обрати? А оскільки сучасний вибір замінників суглобів дуже широкий, ми радимо прислухатися до рекомендацій досвідченого ортопеда, який оцінить прогнозоване навантаження на суглоб, вік та загальний стан пацієнта й порекомендує оптимальний саме для вас варіант.

Різноманітність ендопротезів зумовлена не тільки великою кількістю виробників, але й потребою у різних властивостях штучних суглобів. Так, одна з основних відмінностей полягає у способі фіксації. Якщо використовується безцементний, то протез має шорстке покриття, яке уможливлює краще зростання з кісткою пацієнта. У разі цементного фіксування, поверхня протеза має бути гладкою, без виступів для продовження терміну його служби.

Також протези відрізняються матеріалами, які для них використовуються. Серед найкращих поєднань називають:

  • метал/метал
  • кераміка/кераміка
  • метал/поліетилен
  • кераміка/поліетилен

Серед наявних моделей ніжок ендопротеза кульшового суглоба можна виділити наступні основні характеристики:

  • тип фіксації (цементна або безцементна);
  • покриття ніжки;
  • форма ніжки;
  • шийково-діафізарний кут і офсет (вказують на кут з'єднання шийки та тіла ендопротеза, відстані між його елементами).

Чашка ендопротезу (вертлюжний або ацетабулярний компонент) може бути напівсферичною або низькопрофільною. Відрізняє їх розмір: перші мають форму півсфери, а другі трохи менші, але дають більшу амплітуду рухів. Також можливе виготовлення модульних чашок, які повторюють індивідуальну форму вертлюжної западини, якщо вона нестандартна.

Головка штучного суглоба кріпиться до ніжки. Вона може бути виготовлена з різних варіантів сплавів металів або з кераміки.

Завдяки вмілому комбінуванню цих характеристик можливо отримати такий штучний суглоб, який ідеально підійде конкретному пацієнту. Проте слід зауважити, що зробити це може лише досвідчений лікар, який має достатньо знань та може правильно оцінити стан та потребу в особливостях ендопротеза для особи.

Звертайтеся до перевіреного фахівця і забудьте про біль та обмеження рухливості суглоба.